Dovolenka Rhodos

Strávte svoju letnú dovolenku na jednom z najväčších ostrovov Grécka, na ostrove Rhodos. Rhodos je najväčším ostrovom súostrovia Dodekanesos a nájdete tu množstvo kultúrnych pamiatok. Oplatí sa pozrieť si Staré mesto, ktoré je zaradené do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. K zaujímavým pamiatkam patrí Akropole Lindos, hrad Monolithos, hrad Kritinha, prístav Mandraki, antické mesto Kamiros a Filerimos.

Dovolenka Rhodos je vhodná nielen pre turistov, ktorí prídu na tento ostrov za oddychom pri mori ale aj pre aktívnych turistov, ktorí túžia spoznať a zažiť niečo nové. Na ostrove Rhodos sú stovky nádherných miest, ktoré stoja za to, aby ste ich videli.

Ak navštívite tento ostrov čakajú na vás prekrásne zátoky so zlatistým pieskom a pozvoľným vstupom do mora. K najkrajším patria pláže Plimiri, Mavos Kavos alebo pláž Saint Gorge.

Dovolenka na rhodoseDovolenka Rhodos je vhodná aj pre rodiny s deťmi. Nachádza sa tu množstvo hotelov rôznych kategórií, ktoré majú pre deti pripravený zaujímavý animačný program. Výhodou ubytovania v hoteloch je, že zvyčajne má hotel súkromnú pláž so slnečníkmi a lehádlami, ktoré sú pre hostí hotela k dispozícií. Okrem hotelov sa môžu turisti ubytovať aj v penziónoch alebo súkromných apartmánoch, ktoré sú cenovo dostupnejšie.

 

Napíš komentár