Dovolenka Madeira

Ani vy nepatríte k tým typom turistov, ktorí len ležia na pláži a opaľujú sa. Máte radi aktívnu dovolenku? Ak áno, pouvažovať by ste mali nad dovolenkou v Madeire. Madeira je súostrovie nachádzajúce sa v Atlantickom oceáne. Môžete sa stretnúť aj s ľudovým pomenovaním tohto ostrova ako Ostrov kvetov alebo Zelená perla.

Za návštevu určite stojí jediný obývaný ostrov nazývaný Porto Santo, ktorý je známy svojimi prekrásnymi zlatistými plážami.

Ak navštívite ostrov Madeira máte veľa možností ako aktívne prežiť svoju dovolenku. Hornaté vnútrozemie ostrova ponúka množstvo turistických trás, ktoré si je možné vyberať podľa náročnosti a vašich schopností. Najvyšším vrchom je Pico Ruivo, z ktorého je možný prechod na vedľajší vrch Pico do Arieiro odkiaľ je nádherný výhľad na celú krajinu.

Dohovoriť sa v tejto krajine by nemal byť problém. Síce oficiálnym jazykom je tu portugalština, bez problémov sa tu dohovoríte po anglicky, poprípade aj inými svetovými jazykmi.

Dovolenka na MadeiraCestovný ruch je tu pomerne rozvinutý a problém s ubytovaním by ste nemali byť. Ubytovanie tu poskytuje množstvo hotelov. Na výber máte z dvoch základných typov hotelov:

-          hotely na pobreží,

-          hotely v horách.

Pre naozaj aktívnych turistov, ktorých ubytovanie v hoteloch neláka sú pripravené kempingy, ktoré sa nachádzajú v Porto Moniz a druhé na ostrove Porto Santo v dedinke Vila Baleira.

 

Napíš komentár