Dovolenka Bulharsko 2012

Bulharsko patrí k obľúbeným turistickým destináciám hlavne slovenských dovolenkárov, pretože za naozaj atraktívnu cenu sa tu dá stráviť prekrásna letná dovolenka s celou rodinou. Bulharsko je totiž oveľa lacnejšie ako Chorvátsko, Španielsko, Taliansko či iné turistické destinácie. Ubytovanie, strava i služby sú tu oveľa lacnejšie.

Ak navštívite Bulharsko ochutnať by ste mali ich tradičnú kuchyňu. Medzi typické jedlá patrí pravý šopský šalát, musaku, kaškaval a mnoho ďalších chutných pochúťok.

Dovolenka Bulharsko 2012 je do poručovaná hlavne pre rodiny s deťmi a seniorov. More je tu čisté a teplé s pozvoľným vstupom do mora. Pláže v Bulharsku sú piesočnaté a široké niekoľko desiatok metrov. Na väčších plážach sa nachádza plavčík, ktorý dozerá na bezpečnosť.

S komunikáciou by v Bulharsku nemal byť žiadny problém. Úradným jazykom je síce bulharský jazyk, ale bez problémov sa dohovoríte po anglicky alebo nemecky.

Medzi obľúbeným turistickým destináciám v Bulharsku môžeme zaradiť:

o          Zlaté piesky,

o          Slnečné pobrežie,

o          Primorsko,

o          Pomorie,

o          Sozopol,

o          Albena,

o          Nesebar.

 

Dovolenka v Bulharsku na rok 2012Stredisko Zlaté piesky je obľúbené hlavne kvôli prekrásnym piesočnatým plážam s množstvom bazénov a vodných atrakcií. Pre deti je tu vybudovaní aquapark Aquapolis. Toto stredisko je ocenené modrou vlajkou za čistotu morskej vody.

Stredisko Slnečné pobrežie sa nachádza v prekrásnom zálive polkruhovitého tvaru neďaleko mesta Nesebaru. Typické pre toto stredisko sú dlhé a široké piesočnaté pláže, ktoré ponúkajú turistom na výber z mnohých vodných športov.

 

Napíš komentár